Zasiłek celowy

Dziś opiszemy kolejny typ zasiłku. Taki troszkę nietypowy, który może być przyznany osobom bezdomnym lub innym, którzy nie posiadają żadnego dochodu oraz nie mają możliwości uzyskania opieki zdrowotnej. Właśnie dla takich osób jest przewidziany zasiłek celowy.
Zasiłek ten może być przyznany w celu pomocy socjalnej. Może być przyznany np. na zakup opału. Świadczenie tego typu to nie tylko gotówka, może być to zasiłek w formie bonu/talonu przeznaczonego na zakup z góry określonego towaru lub towarów. Tak jak pisałem zasiłek na zakup opału  z pomocy społecznej lub zakup artykułów spożywczych.
Świadczenie te są również przyznawane w szczególnie uzasadnionych przypadkach osobie lub rodzinie o bardzo niskich dochodach. Warto wcześniej zorientować się jakie są potrzebne zaświadczenia w celu uzyskania takiego zasiłku. Gdy już będziesz miał wszystkie wymagane dokumenty to udaj się do pomocy społecznej w Twojej gminie w celu uzyskania zasiłku celowego. Pamiętaj, że jeśli straciłeś pracę to możesz również liczyć na zapomogę dla bezrobotnych - w tym celu sprawdź ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych.

POLUB NAS I ODBIERZ UPOMINEK!