Jak się zabezpieczyć na wypadek utraty pracy?Aby zabezpieczyć się przed utratą pracy należy podejść do tematu na długo wcześniej zanim pojawi się taka możliwość. 

Trzeba zabezpieczyć się od strony materialnej oraz najlepiej mieć ‘nagraną’ jakaś pracę. Łatwo powiedzieć ale jak to zrobić?Już dzisiaj zacznij odkładać część swoich dochodów tak długo aż osiągniesz kwotę odpowiadającą trzem Twoim pensją.  Kwota ta pozwoli Ci przeżyć jakoś trzy miesięczny okres podczas którego będziesz mógł się skupić nad szukaniem nowej pracy.  Zakładam okres 3 miesięcy bo tyle zazwyczaj trwa znalezienie odpowiedniej posady. Oczywiście jeśli możesz sobie pozwolić na odłożenie pieniędzy o wysokości więcej niż trzy miesięczna pensja to zrób to! Ważnym jest, aby nigdy nie ruszać tej kwoty z lokaty w banku, będzie to bufor finansowy, który zabezpieczy Cię przez utratą pracy.

Po zwolnieniu od razu idź do urzędu pracy w celu zarejestrowania się jako bezrobotny oraz uzyskania zasiłku dla bezrobotnych. W urzędzie dowiesz się ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych. Sam zasiłek to będzie dodatkowy zastrzyk gotówki do odłożonej już wcześniej sumy.

W czasie gdy jeszcze pracujesz i jest wszystko w porządku warto brać udział w różnych rekrutacjach, dzięki temu możesz dostać ofertę pracy, która będzie na Ciebie czekała gdy się już na nią zdecydujesz.

POLUB NAS I ODBIERZ UPOMINEK!