Polska Bezrobocie


W styczniu tego roku. bezrobocie przekroczyło granicę 14 proc. i wzrósł do 14,2 proc. - Poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Niestety, styczeń nie był wzrost bezrobocia w ubiegłym miesiącu. Również w lutym i marcu, możemy spodziewać się zwiększenia liczby bezrobotnych. W kwietniu, najpóźniej w maju (w zależności od warunków pogodowych), tendencja ta powinna zostać zatrzymana.Ogłosiliśmy, że bezrobocie w Polsce będzie rosnąć, jeśli nie zostaną przyjęte elementy czasu elastyczności i umożliwienie pracodawcy zorganizować pracę bardziej swobodnie. Prawdą jest, że w ostatnim tygodniu, rząd przyjął (zbyt późno) projekt zmian do Kodeksu pracy, przy założeniu rocznego czasu na osiedlenie się, ale to nie wystarczy, aby skutecznie ograniczyć skalę zwolnień grupowych.

Przedsiębiorcy oczekują daleko idące zmiany w czasie rozliczenia. Konieczne jest, aby skutecznie zarządzać pracownikami w zmian popytu, które pomogą utrzymać konkurencyjność przedsiębiorstw, szczególnie w sektorach, które są wyraźnie odczuwają negatywne skutki spowolnienia gospodarczego, jak np. w przemyśle motoryzacyjnym.

Prognozy dotyczące zwolnień i upadłości wróży dobrze, ale optymistyczny. On wie o tym rząd, ponieważ pieniądze na walkę z bezrobociem i aktywizacja bezrobotnych do urzędu pracy uderzył znacznie wcześniej niż zwykle i jest zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym. Bez pieniędzy sytuacja na rynku pracy będzie jeszcze gorzej. Poprawę można oczekiwać tylko w drugim kwartale, głównym nadzieja na pracę sezonową i planowanych inwestycji, a także ożywienia gospodarczego w Europie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

POLUB NAS I ODBIERZ UPOMINEK!