Jak segregować śmieci PORADNIK

Wiele się mówi o segregacji śmieci ale mało się mówi jak segregować odpady. Postaramy się Państwu przybliżyć tą kwestię i opiszemy jakie śmieci gdzie powinniśmy wrzucać. Aby prawidłowo segregować odpady wystarczy znać tylko kilka prostych zasad. Dzięki temu przestaniesz się głowić nad tym, gdzie wyrzucić dany śmieć.


PORADNIK SEGREGOWANIA ŚMIECIPrzed Wami kilka zasad segregowania śmieci. Pokażemy wam do jakiego kubła wrzucamy poszczególne odpady.

Niebieski worek lub pojemnik do segregowania śmieci


WRZUCASZ: gazety,książki, zeszyty, prospekty i katalogi, kartony, worki papierowe, papier opakowaniowy.
NIE WOLNO: tapet, kalek, zabrudzonego lub zatłuszczonego papieru, worków po wapnie, cemencie, gipsie, styropianu, papieru ściernego,kartonów po sokach, napojach, mleku.


Zielony worek lub pojemnik do segregowania śmieci


WRZUCASZ: butelki i słoiki ze szkła bezbarwnego i kolorowego, pozbawione nakrętek, zacisków gumowych uszczelek. Możemy tu wrzucać też szkło potłuczone.

NIE WOLNO: porcelany, fajansu, ceramiki, szyb okiennych i samochodowych, luster, szklanek, kieliszków, szkła kryształowego, naczyń żaroodpornych, szklanych opakowań farmaceutycznych, żarówek, świetlówek, kineskopów.

Żółty worek lub pojemnik do segregowania śmieci


WRZUCASZ: zgniecione i puste butelki plastikowe po napojach,opakowania plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, czyste kanistry plastikowe
NIE WOLNO: tworzyw sztucznych pochodzenia medycznego, mokrych folii, opakowań po olejach i smarach, opakowań po środkach chwasto-owadobójczych, reklamówek, worków foliowych i siatkowych, opakowań plastikowych po jogurtach, margarynie itp., doniczek plastikowych, styropianu

POLUB NAS I ODBIERZ UPOMINEK!