Strata pracy - jak się obronić

To nasza praca pozwala nam być tym kim jesteśmy. Praca pozwala nam zachować pozycje w społeczeństwie oraz utrzymać siebie i rodzinę. Gdy stracimy pracę jest to nie lada problem. Poniżej opiszemy co robić aby pracy nie stracić i nie zostać osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku. Ewentualnie jak zostaniesz zwolniony to w innych artykułach dowiesz się jak dostać zasiłek dla bezrobotnych.

Pamiętaj pracodawca nie może Cię zwolnić gdy nieobecność pracownika jest usprawiedliwiona. Więc warto w tym czasie wybrać się na zwolnienie lekarskie. To pozwoli nam przetrwać miesiąc lub dwa, a może nawet przeczekać okres zwolnień w firmie.

Można również skorzystać z urlopu bezpłatnego, wtedy pracodawca też nie może Cię zwolnić. Chyba, że jego firma właśnie upada. Tylko, na urlopie bezpłatnym nie dostaje się wypłaty - pamiętaj!

Już na samym początku swojej kariery możesz zapobiec utracie pracy lub postarać się zminimalizować ryzyko zwolnienia. Wybierz taki kierunek swojego wykształcenia, który jest poszukiwany na rynku pracy.

Gdy już jest za późno na wybór kierunku studiów to pamiętaj, że zawsze można się przekwalifikować. Gdy zwalniają pracowników bibliotek to może warto zrobić kurs handlowca i zostać profesjonalnym sprzedawcą w firmie  farmaceutycznej?

Pamiętaj o darmowych kursach dla bezrobotnych organizowanych przez Urzędy Pracy. Może dzięki temu nie załapiesz się na grupowe zwolnienia podczas tego kryzysu? A jeśli już zostaniesz osobą poszukującą pracy to czy wiesz zasiłek dla bezrobotnych ile wynosi?
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

POLUB NAS I ODBIERZ UPOMINEK!